Co je Sklik?

Dnes si odpovíme na otázku: Co je to Sklik? Sklik je reklamní systém, přes který můžete inzerovat ve vyhledávači Seznam.cz a jeho obsahové síti. Vzhledem k tomu přes něj můžete zobrazovat reklamy cílené jen na české publikum. Hodí se pro živnostníky, eshopy, inzerci služeb a všechny další druhy podnikání.

Výhodou inzerce v Skliku oproti Google Ads jsou velmi často nižší ceny za proklik ve fulltextovém vyhledávání a nižší konkurence (Rozhodně to není pravidlem, ale v mnoha oborech se s tím ve své praxi setkávám). Hlavní výhodou je jeho obrovská obsahová síť, díky které můžete velmi přesně zacílit na vaší cílovou skupinu zákazníků, kteří si zrovna čtou na příklad Novinky.cz nebo Super.cz a další servery.

Nevýhodou je samozřejmě velmi malý objem vyhledávání ve fulltextu v porovnání s Google. Obecně se dá říci, že tato síť generuje v porovnání s větším vyhledávačem jen zlomkové obraty.

Jak můžete vypadat reklama na Skliku si můžete prohlédnout níže.

Pokud byste rádi začali na Skliku inzerovat, tak vám rád pomohu. Mám s tímto systémem přes 7 let zkušeností a inzeroval jsem přes něj desítky projektů.